Kovačević dvostruki šampion

Igor Gašparević
29/10/2023
Moto

Pobedom na stazi Grobnik, Strahinja Kovačević postao je prvak Srbije, ali i Alpe Adria šampionata u klasi 600 SSP. U klasi Superbike titula nacionalnog šampiona pripala Miomiru Pojiću, a u klasi 1000 STK Goranu Stojanoviću. Poznati šampioni i u ostalim klasama

Poslednja trka Alpe Adria šampionata vožena je od 19. do 21. oktobra na stazi Grobnik kraj Rijeke. Ovaj regionalni takmičarski događaj odlučivao je dosta toga, jer je istovremeno bodovan i za Šampionat Srbije u Road Racing disciplini.

U klasi 600 SSP imali smo tri učesnika, a pobeda u subotnjoj trci Strahinji Kovačeviću donela je titulu i šampiona Srbije i regionalnog Alpe Adria šampionata. U subotnjoj trci Nemanja Paunović bio je drugi, a Marko Mandić treći. U nedeljnoj trci njih dvojica su se pomerili za po jedan stepenik više na pobedničkom postolju, tako da je Paunović proslavio pobedu, a Mandić osvajanje drugog mesta.

Najneizvesnije je bilo u klasi Superbike, gde je padala odluka o šampionu. Vukašin Bajić i Miomir Pojić u Hrvatsku su stigli s istim brojem bodova u generalnom plasmanu. Subotnja trka pripala je Bajiću. Pojić je bio drugi, a Vlada Radovanović treći. To je značilo da sve odlučuje nedeljna trka. Pobeda je obojici vozača garantovala šampionsku titulu. Pojić je od starta krenuo jakim tempom, koji je Bajić uspevao nekako da prati, ali do direktnog duela ipak nije došlo. Tako je Pojić sigurnom vožnjom prigrabio titulu prvaka Srbije u klasi Superbike, ispred Bajića. Radovanović je i nedeljnu trku završio na trećoj poziciji.

Predstavnici klubova MK Spark, AMKK Zlatibor i MK "Braća zauvek" preuzeli su zaslužna priznanja

U klasi 1000 STK nije bilo iznenađenja, pa je Goran Stojanović zabeležio duplu pobedu i tako na najbolji mogući način zatvorio sezonu u kojoj je ostvario pobede u svim trkama. Drugo mesto u generalnom plasmanu zauzeo je Nenad Stojanović, a treće Branislav Popović.

U klasi 600 Formula, novajlija Filip Radojević je upisao pobedu u subotu, završivši trku ispred Gorana Kečana i Gorana Terzića. Ipak, u nedeljnoj trci iskusniji rivali su bolje iskoristili mešovite vremenske uslove, pa su se na podijumu našli Kečan u svojstvu pobednika, drugoplasirani Terzić i trećeplasirani Oleg Medenica.

U klasi 1000 Formula Goran Šalabalija zabeležio je duplu pobedu, dok su se uz njega u subotnjoj trci na pobedničko postolje popeli Mario Mazalica i Ognjen Gagić. Pobedničko postolje u nedeljnoj trci osim Šalabalije zauzeli su Marko Maksimović i Milan Dimitrijević.

Miomir Pojić (u sredini) Vukašin Bajić (levo) i Vlada Radovanović na podijumu nakon prve trke

U klasi 300 SSP Uroš Gačević bio je jedini predstavnik Srbije, što mu je omogućilo da bez borbe sa konkurentima upiše duplu pobedu u domaćem šampionatu.

Trkom na Grobniku završen je regionalni Alpe Adria šampionat, ali i nacionalni šampionat Srbije u disciplini Road Racing. Moto Savez Srbije će u toku novembra održati ceromonijalno proglašenje šampiona za 2023. godinu, čime će definitivno biti spuštena zavesa na proteklu sezonu.