Više od 30 takmičara borilo se na vreloj stazi Grobnik

Više od 30 motociklista borilo se na vreloj stazi Grobnik

Igor Gašparević
13/8/2024
Moto

Proteklog vikenda na stazi Grobnik održana je četvrta runda Alpe Adria šampionata, gde su ujedno bodovane i trke za prvenstvo Srbije. Na riječku stazu stiglo je više od 30 vozača, koji su se takmičili u uslovima ekstremnih temperatura koje su neretko prelazile 35 stepeni Celzijusa

U klasi Superbajk, videli smo izuzetnu borbu između Vukašina Bajića i Danila Mladenovića, koja je rezultirala Mladenovićevim padom u poslednjoj, Zagrebačkoj krivini. Bajić je na kraju odneo pobedu ispred Gorana Šalabalije i Branislava Popovića. Ovaj rezultat trke bio je identičan oba dana, dok je u plasmanu Alpe Adria Bajić osvojio drugo i treće mesto u klasi Cup 1000.

{{related-post-1}}

U klasi 1000 STK, u subotnjoj trci Goran Stojanović je bio uspešniji od Nenada Petrovića, dok Nikola Krezić nije uspeo da završi trku. U nedeljnoj trci, Petrović i Stojanović su zamenili mesta na podijumu, te je pobeda pripala Petroviću.

Strahinja Kovačević bio je najbrži oba dana u klasi 600 SSP, ispred Marka Mandića. Treće mesto u subotnjoj trci zauzeo je Goran Terzić, dok je u nedeljnoj trci treća pozicija pripala Goranu Kečanu, koji je do poslednje krivine vodio borbu sa drugoplasiranim Mandićem.

U klasi 300 SSP, Uroš Gačević je dominirao oba dana, dok je Jovan Ristić uporno pokušavao da prati njegov tempo i izbori se za pobedu, ali je morao da se zadovolji sa dva druga mesta. Dragan Prokin je u subotu završio kao trećeplasirani, dok nedeljnu trku nije uspeo da završi.

Uroš Gačević (u sredini) je na Grobnikuprodužio niz na šest pobeda u klasi 300, Jovan Ristić je osvojio dva druga mesta, a Dragan Prokin jedno treće mesto

Novajlija Rastko Krstić bio je najbrži oba dana u klasi 1000 Formula, dok je Nenad Kulić oba puta zauzeo drugo mesto. Stefan Janačković osvojio je treću poziciju u subotnjoj trci, ali je tokom nedeljne trke pao, te je treće mesto osvojio Miladinović Živorad.

Filip Radojević bio je najbrži oba dana u klasi 600 Formula, nadmašivši oba puta Igora Dostanića i Olega Medenicu.

Filip Radojević bio je neuhvatljiv u klasi 600 Formula za najbliže konkurente Igora Dostanića i Olega Medenicu (desno)

Do kraja Šampionata Srbije ostao je još jedan trkački vikend, koji će se održati od 20. do 22. septembra na stazi Slovakiaring u Slovačkoj. U generalnom plasmanu još uvek je neizvesno u svim klasama, te šampioni još nisu poznati.