Povratak Tomosa u Beograd

Igor Gašparević
23/6/2024
Moto

Nakon višegodišnje pauze, Beograd je 8. juna ponovo bio domaćin trke MEC-a, koja se održala na potpuno novoj stazi u Ugrinovcima. Učešće je uzelo deset takmičara na mopedima, a manji broj vozača nije značio manje uzbuđenja i neizvesnosti. Pobedio Miloš Đenić sa 66 poena, drugi Srđan Bjelovuk sa 58 poena, a treće mesto zauzeo Dušan Stoilović sa 58 poena

Nova staza, nepoznata svima, postavila je veliki izazov za takmičare u drugoj rundi ovogodišnjeg Šampionata Srbije u disciplini MEC. Istovremeno, ona je omogućila atraktivne vožnje i okršaje na mopedima. I dok su gledaoci imali priliku da uživaju u nekim dramatičnim momentima, neki od takmičara su nakon ove trke stekli epitet favorita iz senke.

Prvu trku su na početku poveli Miloš Đenić i Vladimir Dragićević, ali su ubrzo naišli na probleme. Naime, Đenić je pao tokom borbe za prvo mesto, dok je Dragićević izgubio tempo. Na kraju, pobedu je odneo Srđan Bjelovuk, ispred Dušana Stoilovića i Đenića, koji se ubrzao nakon pada i završio na trećem mestu.

Druga trka donela je potpuno drugačiji scenario. Đenić je bio nezaustavljiv, odlučan da se iskupi za prethodni pad. Krenuo je agresivno i uspeo da nadmaši Bjelovuka i Dragićevića, odnoseći pobedu.

U trećoj trci, Đenić je ponovo dominirao. Njegova izvanredna vožnja omogućila mu je da zabeleži još jednu pobedu, ovaj put ispred Stoilovića, koji je pružio jak otpor, ali nije mogao da prati Đenićev tempo.

{{related-post-1}}

Na kraju, Đenić je trku završio na prvom mestu sa impresivnih 66 poena, ispred Bjelovuka sa 58 poena i Stoilovića sa osvojenim 51 poenom. Ova uzbudljiva trka mopeda u Surčinu pokazala je da MEC i dalje ima mnogo toga da ponudi ljubiteljima moto-sporta, pa nakon ovog događaja svi s nestrpljenjem iščekuju sledeću trku.